دسته‌بندی نشده · نوامبر 11, 2021 0

دانلود تحقیق پرورش گل در گلخانه

دانلود تحقیق پرورش گل در گلخانه

با کیفیت ترین تحقیق پرورش گل در گلخانه , دانلود تحقیق پرورش گل در گلخانه از سیدا , سایت دانلود تحقیق پرورش گل در گلخانه

تحقیق پرورش گل در گلخانه

تحقیق-پرورش-گل-در-گلخانهلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 15 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏وزارت تعاون

‏معاونت طـرح و برنامه
‏طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي
‏پرورش گل و گياه در گلخانه
‏( پيتوس و نخل زينتي )
‏با ظرفيت دوهزار متر مربع
‏مرداد ماه 1382
‏خلاصه طرح
‏موضوع طرح : پرورش گل و گياه در گلخانه ( پيتوس و نخل زينتي )
‏ظرفيت : 2000 متر مربع
‏مجوز هاي لازم: جواز تاسيس از وزارت كشاورزي
‏سرمايه گذاري كـل: 1363 ميليون ريال
‏سهم آوردة متقاضي: 163 ميليون ريال
‏سهم تسهيلات: 1200 ميليون ريال
‏دورة بازگشـت سرمايه: 6/2 سال ( معادل 31 ماه )
‏سود ويژه : 57/487 ميليون ريال
‏ميزان اشتغالزايي : نه نفر
‏ مقدمــه:
‏ وضعيت جغرافيايي وطبيعي ايران به گونه اي است كه آسمان روشن و صاف و آفتاب گرم آن عامل مثبتي براي رشد و نمو برخي گياهان در فصول مختلف سال است اين امر باعث مي‏‌‏شود تا در آينده نه‏‌‏تنها از واردات بذر و قلمه گل و گياه كاسته شود بلكه سبب صادرات محصولات گلخانه اي نيز خواهد بود.
‏ بايد توجه داشت كه فرآورده هاي گل و گياه زينتي بايد قادر باشند در بازارهاي داخلي و خارجي با فراورده
‏‌‏هاي مشابه رقابت نمايند. در حقيقت كساني كه به كار پرورش گياهان زينتي مي‏‌‏پردازند زماني موفق خواهند بود كه همه ساله از محصولشان سود ببرند و براي دستيابي به اين منظور مسائل مربوط به كيفيت گل، ميزان محصول در واحد سطح ، زودرس يا ديررس بودن گل، هزينه توليد ، روشهاي بسته بندي ، حمل و نقل، بازاريابي و صادرات بسيار حائز اهميت است. بيشتر اين مسائل وابسته به شرايطي است كه گياهان در آن رشد و نمو كرده ، پرورش مي‏‌‏يابند و بعد به سوي بازارهاي مصرف مي‏‌‏روند.
‏ عواملي نظير درجه حرارت هوا و خاك ، شدت نور، طول دوره روشنايي، ميزان رطوبت و تبخير در كيفيت و ميزان عملكرد بسيار مؤثر است.
‏ ايـران ، موطن اصلي بسياري از گياهاني است كه امروزه به عنوان گياهان زينتي در گوشه و كنار دنيا كشت مي‏‌‏شوند. به طور مثال انواع لاله و زنبق و بسياري ديگر از گلها ريشه نژادي ايراني داشته و در كشورهاي ديگر دچار تغييرات ژنتيكي شده اند و به اشكال و رنگ‏‌‏هاي گوناگون دوباره به ايران برگشت داده شده اند.
‏ در حال حاضر گل و گياه ، جايگاه خود را در كشور بازيافته و در ساليان اخير توليد آن مانند ساير نقاط دنيا از حالت سنتي خارج شده و به صورت فعاليتي تجاري در آمده است. مسلما در آينده كشورهايي كه داراي چهار فصل مجزا و آفتاب مناسب و دائمي باشند از نظر توليد و صادرات قادرند جايگاه ويژه اي در اين بازار بيابند كه كشورمان نيز در زمره اين كشورها است.
‏ توجيه فني :
‏ كشت گل و گياه در گلخانه به صورت رديفي انجام مي‏‌‏شود .‏‌‏ آبياري لازم نيز براي گلها بسته به نوع و امكانات و شرايط عمدتا به صورت باراني و يا سيستم قطره اي است.
‏ فواصل كشت بذر و قلمه ها در رديف ها ، مختلف و متفاوت است و بسته به نوع گل و گياه دچار تغيير مي‏‌‏ياشد. دماي مناسب گلخانه جهت رشد مطلوب گل‏‌‏ها بستگي مستقيم به نوع گياه داشته ولي به هر حال با توجه به بسته بودن سيستم ، قابل كنترل مي‏‌‏باشد.
‏ رطوبت درون گلخانه نيز حائز اهميت است و مانند دما بايد دقيقا كنترل گردد، افزايش رطوبت باعث بروز و شيوع بيماريهاي قارچي خواهد بود‏.
‏ به هر حال در سيستم گلخانه اي به دليل مسدود بودن محيط پرورش، كنترل شرايط رشد و نمو از قبيل دما، رطوبت، بستر كشت و مهار آفات و امراض سهل تر مي‏‌‏باشد و به اين ترتيب با بررسي و مراقبت دقيق مي‏‌‏توان حتي‏‌‏المقدور از خسارات و زيانهاي احتمالي كاست.
‏ استفاده از سيستم هاي تغذيه اي نيز در گلخانه ها به سهولت بيشتري انجام مي‏‌‏گيرد و به اين وسيله مي‏‌‏توان به ميزان و كيفيت توليدات افزود.
‏ توجيه اقتصادي طرح :
‏ الف ‏–‏ سرمايه گذاري ثابت :
‏ الف ‏–‏ 1 ) زمي‏ü‏ن :

‏متـراژ ( متر مربع )
‏هزينه واحد ( هزارريال )
‏هزينه كل ( ميليون ريال )

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج تحقیق پرورش گل در گلخانه

 خرید تحقیق پرورش گل در گلخانه

 سایت تحقیق پرورش گل در گلخانه

 بهترین تحقیق پرورش گل در گلخانه

آپلود عکس