دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد

دانلود پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد

با کیفیت ترین پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد , دانلود پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد از سیدا , سایت دانلود پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد

پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد

پاورپوینت-پاورپوینت-آشنایی-با-آرامگاه-کوروش-کبیر-و-پاسارگادلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 26 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

بنام خدا
عنوان ها:
پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد
پاسارگاد پایتخت بزرگ مرد هخامنشی
قوانین منشور حقوق بشر
وصیت نامه کوروش کبیر
پایتخت بزرگمرد هخامنشی کوروش بزرگ
پاسارگاد را بهتر بشناسی د
پاسارگاد نخستین نشانه بارز معماری سلطنتی هخ امنشی است. پاسارگاد را همه با نام کوروش بزرگ می شناسند
در دوران سلطنت بنیانگذار هخامنشیان کوروش بزرگ پاسارگاد را پایتخت فرمانروایی خود قرار داد. دشت پاسارگاد نیز به دشت مرغاب معروف است ، این دشت در شهرستان پاسارگاد استان فارس قرار گرفته است. پاسارگاد مجموعه ای از آثار باستانی مشهور در کشور را در خود جای داد است که مورد علاقه وتوجه جهانیان به ویژه علاقه‌ مندان به میراث ملل می‌ باشد. این مجموعه دربرگیرنده ساختمان‌هایی چون آرامگاه کوروش بزرگ ، نقش برجسته انسان بالدار،باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ دروازه، پل، کاخ بار عام، کاخ اختصاصی،دو کوشک، آب‌ نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، ساختارهای دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری، محوطهٔ مقدس و تنگه بلاغی است .
این مجموعه، پنجمین مجموعه ثبت‌ شده در فهرست آثار میراث جهانی در ایران است که در نشست یونسکو که در تیرماه سال ۱۳۸۳ در چین برگزار شد به دلیل دارا بودن شاخص‌ های فراوان با صد در صد آرا در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید .
نام اصلی شهر پاسارگاد چیزی شبیه ” پَسَرگََد” بوده و تلفظ امروزی نیز درست است و رابطه‌ ای میان این نام و پارس” نیست. نام پاسارگاد از اسم قبیلهٔ شاهان پارسی یعنی قبیله پاسارگاد” گرفته شده که “آنان که گُرز گران می‌کشند” معنی می دهد.
همچنین گفته شده که پاسارگاد ممکن است تغییر یافته پارسه گراد باشد که معنی آن شهر پارس است. گراد و گورد و گرد(مانند دستگرد) معنی شهر می‌ دهد
کوروش بزرگ پایتخت هخامنشی را با مشارکت مردمان گوناگون امپراطوری که بنا نهاده بود ساخت. این حرکت به صورت یک مرحله بنیادی در تحول هنر و معماری کلاسیک ایران درآمد. از گواهی‌ هایی که مورخان یونانی و رومی بر جای گذارده‌ اند، مشخص است که پاسارگاد را بیشتر ساخته و پرداخته کورش بزرگ می دانسته‌ اند. این نظریه به چند دلیل دیگر استوارتر می‌ شود. اول آرامگاه کوروش بزرگ بوده ،دوم باغها و کاخهای اطراف دشت پاسارگاد بوده که همگی از معماری و سلیقه خاصی برخوردار بودند و سوم تنها کتیبه سه زبانه عیلامی، پارسی باستان و اکدی بر روی جرزها و درگاه‌ های آن سه کاخ بیانگر آن است که آن‌ ها با کوروش بزرگ ارتباط داشته‌ اند .
متن آن چنین است : « آدم کوروش خشایثی یه هخامنشی یه » « من کوروش شاه هخامنشی (ام )»

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد

 خرید پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد

 سایت پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد

 بهترین پاورپوینت پاورپوینت آشنایی با آرامگاه کوروش کبیر و پاسارگاد

آپلود عکس