دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار

دانلود پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار

با کیفیت ترین پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار , دانلود پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار از سیدا , سایت دانلود پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار

پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار

پاورپوینت-ریسک-و-بازده-مورد-انتظارلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 35 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

1
ریسک و بازده مورد انتظار
( risk & required return )
2
مقدمه
اساس و بنیان فکری برای سنجش رابطه بین ریسک و بازده در چهارچوبی بنام ” مدل قیمت گذاری دارایی سرمایه ای” بسط و گسترش یافته است .
این مدل ابتدا توسط ” شارپ ، لینتنر ، میلر و مود یگلیانی” در دهه 1960 پیشنهاد و توسعه یافت ، سایرین آن را بسط دادند و امروزه پیشرفت و توسعه یافته است . این مدل تحلیل هزینه سرمایه ای و بودجه بندی سرمایه ای در یک موسسه را اصلاح می کند.
در این فصل دارایی سرمایه ای برای رسیدن به بازده مورد انتظار بسط داده می شود و در نهایت ” بازده مورد انتظار ” و ” هزینه سرمایه ای” را با هم مقایسه می کنیم . ما این کار را بدون استنتاج و استخراج عواملی از تئوری ” دارایی سرمایه ای ” که شدیداً وابسته به ریاضیات پیچیده است انجام خواهیم داد.
حقیقت اساسی و برجسته این تئوری و بکارگیری آن در وضعیت های بودجه بندی سرمایه ای می تواند بدون وجود روابط کمی بین آنها مشاهده شود.
3
تئوری دارایی سرمایه ای [1] [1] ) capital asset theory
” مدل قیمت گذاری دارایی سرمایه ای ” تئوری جامعی از روابط بین ریسک و بازده در شرایط بازار کامل است . این مدل فرضهایی از قبیل : رفتار منطقی سرمایه گذاران ، وجود رقابت شدید در سرمایه گذاری با توجه به شناخت سرمایه گذاران نسبت به ریسک و بازده مورد انتظار و عدم وجود هزینه ، کمسیون و مالیات ، و عدم وجود ورشکستگی را در نظر می گیرد ، تحت شرایط چنین فرضهایی ، رابطه بین ریسک و بازده با جزییات کامل بسط داده می شود .
برای رسیدن به این هدف باید بازده مورد انتظار را تحت شرایط بازار ناقص بررسی کرد . تحت شرایط بازار ناقص کلیه اطلاعات شناخته شده نیستند . همه سرمایه گذاران منطقی عمل نمی کنند ، امکان وجود ورشکستگی بطور روزمره وجود دارد . تئوری دارایی سرمایه ای تحت چنین شرایطی چگونه در نظر گرفته می شود در این بخش تئوری دارایی سرمایه ای در بازارهای ناقص بررسی و بسط داده می شود .
4
معنی و مفهوم ریسک
در ارزیابی و بودجه بندی یک طرح ، شرکت باید امکان رسیدن یا نرسیدن به بازده پیش بینی شده را بررسی کند در فرایند تصمیم گیری ارزیابی این امکان را میزان ریسک می نامند . بعبارت دیگر احتمال اینکه ، بازده واقعی یک سرمایه گذاری کمتر از بازده پیش بینی شده باشد ریسک نامیده می شود و یا میزان تغییر پذیری در بازده حاصل از یک سرمایه گذاری را ریسک می نامند.
روشهای بسیاری برای اندازه گیری ریسک وجود دارد که معمولاً سه روش ذیل مورد استفاده قرار می گیرد:
1-     ضریب بتا
ضریب بتا یک معیار و مقیاس ریاضی است که ریسک یک دارایی را از نقطه نظر اثرات آن روی گروهی از داراییها بررسی و اندازه گیری می کند ، که به آن پورتفولیو [2] می گویند و فقط با ریسک بازار و همچنین با سرمایه گذاری که دارای سهام و اوراق قرضه است ارتباط دارد. این ضریب از طریق محاسبات ریاضی استنتاج می شود . هر چه ضریب بتا بزرگتر باشد نشان دهنده ریسک بالاتری است ، و ضریب پائین تر نشان دهنده سطح ریسک پایین تری می باشد.
2-     انحراف استاندارد
انحراف استاندارد در واقع یک مقیاس پراکندگی بازده های پیش بینی شده است ، بطوریکه این بازده ها به توزیع نرمال نزدیکتر می شوند. انحراف استاندارد یک مفهوم آماری است که کاربرد وسیعی در اندازه گیری ریسک سرمایه گذاریها دارد . هر چه مقدار عددی انحراف معیار بیشتر باشد به همان نسبت میزان پراکندگی بازده و در نتیجه ریسک آن طرح نیز بالاتر خواهد بود ، و بالعکس انحراف استاندارد پایین دارای پراکندگی بازده کم و نشانده ریسک کمتر است .
[2] ) portfolio
5

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار

 خرید پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار

 سایت پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار

 بهترین پاورپوینت ریسک و بازده مورد انتظار

آپلود عکس