دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها

دانلود دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها

با کیفیت ترین دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها , دانلود دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها از سیدا , سایت دانلود دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها

دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها

دانلود-پاورپوینت-کاتیون-های-سنگین-و-اثرات-مخرب-آنهالینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 11 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 
 

کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها
يون هاي فلزاتي مانند آهن( Fe)، پتاسيم( k)، كلسيم ( Ca) و منيزيم( Mg) براي فعاليت هاي زيستي بدن اهميت فراواني دارند كه حدود 10% نياز ما به اين عنصر ها از طريق مواد معدني محلول در آب برآورده مي شود .
عنصرهاي فلزات ديگري كه به فلزهاي سنگين معروفند مي توانند به صورت محلول در آب در آيند. كاتيون جيوه ( Hg2 )، سرب ( pb2 ) و كادميوم(‍ Cd2 ) از اين جمله اند،اين كاتيون ها به پروتئين بدن مي پيوندند و مانع از انجام اعمال زيستي آنها مي شوند و ممكن است به سيستم عصبي، كليه،كبد و …آسيب برسانند. از آن جا كه استفاده اين كاتيون ها در صنعت بسيار زياد است ممكن است از طريق پساب هاي صنعتي به منابع آب وارد شوند و به طور مستقيم يا غير مستقيم به بدن انسان راه يابند
سالهاست که سرب به عنوان نوعی آلوده کننده محیط زیست حیات موجودات زنده را تهدید می کند. غلظت سرب در چرخه های زیستی به چندین عامل از جمله خاک، گونه های گیاهی منطقه، ویژگی های آب و نوع کانی های آن بستگی دارد. هدف از این مطالعه اندازه گیری میزان تحرک سرب، قابل جذب بودن و نیز مشخص کردن اثر آن بر اندیس های خونی در حوالی معدن سرب فیض آباد راور است. بخش اولیه مطالعه نشان داد که غلظت سرب در آب، خاک و نیز گیاهان منطقه بالاست (در مقایسه با نمونه های مشابه از سایر مناطق)( PHg، MCH، MCHC، MCV، HCT و RBC اندازه گیری شدند. پس از مقایسه این فاکتورها با افراد مشابه از مناطق غیر آلوده (شهر راور) (24نفر به عنوان شاهد) نتایج ذیل به دست آمد.
هماتوکریت ( HCT) و هموگلوبین ( Hg) به طور معنی داری در افراد ساکن در محل آلوده نسبت به گروه شاهد پایین تر بود( PRBC)، حجم متوسط گلبول قرمز( MCV)، مقدار هموگلوبین هر گلبول قرمز ( MCH) و نیز غلظت هموگلوبین در یک گلبول قرمز ( MCHC) تغییرات اندکی نشان دادند، اما این تغییرات به سطح معنی دار نمی رسد.نتیجه گیری این خواهد بود که ترکیبات سرب موجود در منطقه به صورت محلول در منابع آب می توانند به چرخه های زیستی وارد شوند و در نتیجه توسط بافت های زنده از جمله مغز استخوان جذب و بدین وسیله اندیس های خونی را متأثر سازند.
آلودگی آب آشامیدنی توسط فلزات سنگین
فلزات سنگین با توجه به توسعه شهرنشینی و صنایع که منجر به افزایش میزان فاضلاب و پساب تولید گردیده است، عمدتا از طریق دفع نادرست و غیربهداشتی فاضلاب شهری و پساب صنعتی وارد محیط زیست می گردد. مرگ و میرهای آبزیان در اثر تخلیه پساب های محتوی فلزات سنگین در دنیا و ایران بی سابقه نیست. سبزیجات اطراف تهران نیز که با فاضلاب آبیاری میشود از این آلودگی ها بی بهره نمیباشد. فلزات سنگین شامل سرب، جیوه، روی، نیکل، کرم، کادمیوم و غیره میباشد. وجود فلزات سنگین در غلظت بیش از استاندارد در آب شرب باعث عوارض مختلف نظیر مسمومیت، حساسیت شدید، ضایعات کروموزومی، عقب افتادگی ذهنی، فراموشی، پارکینسن، سنگ کلیه، نرمی استخوان و انواع سرطان منجمله سرطان پروستات میگردد. یکی از کارشناسان محیط زیست، آلودگی محیط مخصوصا آب با فلزات سنگین را بعنوان بزرگترین گناهی که بشر در طبیعت انجام میدهد ارزیابی نموده است.

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها

 خرید دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها

 سایت دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها

 بهترین دانلود پاورپوینت کاتیون های سنگین و اثرات مخرب آنها

آپلود عکس