دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود دانلود پاورپوینت انواع قدرت

دانلود دانلود پاورپوینت انواع قدرت

با کیفیت ترین دانلود پاورپوینت انواع قدرت , دانلود دانلود پاورپوینت انواع قدرت از سیدا , سایت دانلود دانلود پاورپوینت انواع قدرت

دانلود پاورپوینت انواع قدرت

دانلود-پاورپوینت-انواع-قدرتلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 43 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

1
2
نام درس: رفتار سازمانی پیشرفته
3
انواع قدرت
4
در فرهنگ عمومی و در میان مردم، کلمه قدرت، مفهوم خوب و خوشایندی ن دا رد و اغلب مردم، قدرت را به معنای زور، خشونت، استبداد و استعمار می ‌ دانند و با دید منفی به آن می ‌ نگرند. با دقت در مفهوم قدرت و تعاریف آن می ‌ توان دریافت که این مفهوم ذاتا یک پدیده منفی و لزوما به معنای مفاهیم نامطلوبی مثل زور و استبداد و استعمار نیست و علت نگرش منفی عموم مردم به قدرت، تجربیات تلخی است که در این مورد دارند؛ یعنی آنان مشاهده کرده ‌ اند که در بسیاری از موارد، از قدرت به عنوان ابزاری برای اعمال فشار به دیگران و استعمار آنان استفاده شده است. بنابراین، می ‌ توان گفت که مفهوم قدرت، هیچ بار معنایی خاصی، اعم از بار معنایی مثبت یا منفی ندارد، بلکه یک مفهوم عام و کلی است که نوع استفاده از آن می ‌ تواند بار معنایی خاصی را به آن تحمیل نماید؛ مثلا اگر در سازمان، از قدرت در جهت پیشبرد اهداف و تأمین منافع سازمان و اعضای آن استفاده شود، در این صورت، قدرت یک پدیده مثبت است و استفاده از آن هیچ منعی ندارد؛ لیکن اگر قدرت سازمانی در خدمت منافع فردی و شخصی قرار گیرد، یک پدیده منفی تلقی خواهد شد .
5
تعریف قدرت
  تعریف ‌ های متعددی از قدرت ارائه شده است که هر یک بر جنبه خاصی تاکید کرده ‌ اند. ولی این تعاریف در مفهوم، دارای شباهت ‌ هایی هستند که می ‌ توان از ترکیب آنها به تعریفی قابل قبول دست یافت. به این ترتیب می ‌ توان قدرت را توانایی بالقوه یک نفر و یا یک گروه برای نفوذ در فرد یا گروه دیگر تعریف کرد. به بیان دیگر، ممکن است ما توانایی نفوذ در دیگران را داشته باشیم، لیکن در عمل از این نفوذ استفاده نکنیم. در نهایت در این تعریف از کلمه نفوذ به عنوان مکانیسمی برای اثرگذاری بر دیگران استفاده شده است. اگر شخصی بتواند دیگری را متقاعد کند که عقیده ‌ اش را درباره یک یا چند موضوع تغییر دهد، رفتاری را انجام دهد و یا از انجام آن خودداری کند و به محیط پیرامون خود به شکلی خاص بنگرد، در حقیقت نفوذ تحقق یافته و “قدرت” به ‌ کار گرفته شده است .

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج دانلود پاورپوینت انواع قدرت

 خرید دانلود پاورپوینت انواع قدرت

 سایت دانلود پاورپوینت انواع قدرت

 بهترین دانلود پاورپوینت انواع قدرت

آپلود عکس