دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي

دانلود دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي

با کیفیت ترین دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي , دانلود دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي از سیدا , سایت دانلود دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي

دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي

دانلود-پاورپوینت-اصول-كنترل-بيماريهاي-گياهيلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 18 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

بنام خدا
اصول كنترل بيماريهاي گياهي
جلوگيري از پيدايش آفت باكتريايي در بين
گوجه هاي گلخانه اي به وسيله درمانهاي بيولوژيكي
مقدمه :
آفت باكتريايي كه توسط باكتري clavibacter michiganensis به وجود آمده نوعي از بيماري است كه كاملا مسري و مخرب بوده ودر بين گوجه هاي گلخانه اي و همچنين گوجه هاي زمين زراعي شايع مي باشد . از علائم اوليه اين بيماري مي تو ان پژمردگي برگچه هاي زيرين را نام برد كه به سمت بالا تاب برداشته و نابودي آن تدريجا از لبه داخلي برگچه آغاز شده و به رنگ قهوه اي در مي آيد . گياهاني كه تحت تاثير اين بيماري قرار دارند به زودي پژمرده شده و از بين مي روند .
معمولا اين بيماري به ميوه ها نيز سرايت مي كند . در گياهان گوجه نورس ميوه آلوده به عامل بيماريزا از رشد خود بازمانده ، بد شكل شده و گاهي اوقات بر روي آن خطوط برجسته ايجاد مي شود .
ميوه هايي كه شديدا تحت تاثير اين بيماري قرار مي گيرند دچار اختلالات عظيمي در داخل ميوه گشته و حفره هايي به رنگ زرد تا رنگ قهوه اي ايجادمي كنند و ممكن است دانه هاي اين ميوه ها به رنگ تيره درآمده و به حد بلوغ نرسند . آفت باكتريايي گوجه مسئله اي است كه كشور كانادا و ديگر بخش هاي جهان را در بر گرفته است . روش كنوني براي مهار اين آفت عبارتند از : كاشت دانه هاي عاري از بيماري ، از بين بردن گياهان تحت تاثير اين بيماري ، رعايت بهداشت در داخل گلخانه ، ضد عفوني كردن ابزاري كه براي هرس و گرده افشاني به كار مي روند و استفاده از آفت كش هاي شيميايي. lysozyme نوعي از پروتئين است كه به طور طبيعي در بسياري از موجودات زنده از قبيل ويروس ها ، باكتري ها ، گياهان ، پرندگان ، خزندگان و پستانداران يافت مي شود .

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي

 خرید دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي

 سایت دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي

 بهترین دانلود پاورپوینت اصول كنترل بيماريهاي گياهي

آپلود عکس