دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات

دانلود دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات

با کیفیت ترین دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات , دانلود دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات از سیدا , سایت دانلود دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات

دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات

دانلود-پاورپوینت-ابزارها-و-روشهاي-نوين-بانكي-و-كاربرد-آنها-در-توسعه-صادراتلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 43 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات
مقدمه
گسترش و پيچيدگي روزافزون مسائل تأمين مالي و همچنين معرفي ابزارهاي جديد تأمين مالي در سطح بين‌المللي باعث شده‌است كه سيستم مالي در راستاي تحقق اهداف كلان خود نيازمند معرفي ابزارهاي جديد شود.
استفاده از ابزارهاي تأمين مالي و ارائه خدمات اعتباري به صادركنندگان يك محور و راهكار اساسي براي توسعه ظرفيتهاي صادرات است.
از جمله ابزارهاي جديد تأمين مالي مي‌توان به تأمين مالي ساختار يافته اشاره كرد. تأمين مالي ساختاريافته حوزه‌‌ي پيشرفته‌اي از صنعت تأمين مالي است كه از طريق طراحي روشهاي تأمين مالي نسبتاً پيچيده و با كاربرد اوراق و ابزارهاي مالي خاص، نيازهاي مالي سرمايه‌گذاران را تأمين مي‌كند.
در اين مقاله پس از مروري بر روشهاي تأمين مالي سنتي، به تبيين ساختار و مزاياي روشهاي تأمين مالي ساختاريافته خواهيم پرداخت و پس از آن تعدادي از روشهاي نوين تأمين مالي را مورد تشريح قرار خواهيم داد.
روشهاي سنتي تأمين مالي
برخي از روشهاي سنتي تأمين مالي عبارتند از :
پرداخت نقد
اعتبارات اسنادي
برات وصولي
حساب باز
پرداخت نقد
در اين روش صادرکننده مي‌تواند از پذيرش هرگونه ريسک اعتباري اجتناب کند چراکه پرداخت‌ها قبل از انتقال مالکيت کالا دريافت مي‌شود. پرداخت از طريق حواله و کارت‌هاي اعتباري معمول‌ترين ابزار پرداخت در اين روش به شمار مي‌رود. روش مذکور به دليل نياز به وجوه نقد، مشکلاتي را در زمينه جريان وجوه نقد براي خريدار ايجاد مي‌نمايد لذا در ميان روش‌هاي موجود از کم‌ترين جذابيت براي خريدار برخوردار مي‌باشد. ممکن است پرداخت نقد به عنوان پيش‌شرطي جهت ارسال کالا براي خريدار خارجي تعيين شده باشد. بنابراين صادرکنندگاني که تنها اين روش پرداخت را به خريدار پيشنهاد مي‌نمايند بخش بزرگي از بازار رقابت را از دست خواهند داد.
اعتبارات اسنادي
اين روش به عنوان يکي از ابزارهاي ايمن پرداخت در تجارت بين‌الملل محسوب مي‌شود. در اين روش بانک جانب خريدار نقدا پرداخت مبلغ قرارداد را به فروشنده در قبال انجام شرايط و ارائه تمامي مستندات مورد نياز مي‌پذيرد. در قبال انجام اين پرداخت نيز خريدار مبلغ مذکور را به بانک خود مي‌پردازد. در اين روش خريدار کالاي خود را با همان کيفيت و تعداد درخواستي دريافت نموده و فروشنده نيز در قبال تحويل کالاي خود به شرکت حمل‌کننده مبلغ کالا را دريافت خواهد نمود. اعتبار اسنادي زماني مناسب است که امکان کسب اطلاعات اعتباري قابل اتکا در خصوص رفتار و سابقه اعتباري خريدار خارجي وجود نداشته باشد اما اهليت اعتباري بانک خارجي خريدار محرز مي‌باشد. با اين روش خريدار مطمئن مي‌شود که پرداخت در صورت حمل يا تحويل کالا طبق شرايط صورت مي‌پذيرد.

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات

 خرید دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات

 سایت دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات

 بهترین دانلود پاورپوینت ابزارها و روشهاي نوين بانكي و كاربرد آنها در توسعه صادرات

آپلود عکس