دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی

دانلود دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی

با کیفیت ترین دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی , دانلود دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی از سیدا , سایت دانلود دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی

دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی

دانلود-پاورپوینت-آریتمی-های-قلبیلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 38 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 
 

بنام خدا
         آریتمی های قلبی
آریتمی ها ضربان های غیر طبیعی هستند، که موجب می شوند قلب خیلی سریع ( تاکی کارد ) یا خیلی آهسته ( برادی کارد ) بزند و پمپاژ غیر مؤثر داشته باشد .
آریتمی ها خیلی شایع هستند و میلیونها نفررا در جهان درگیر می کنن د آنها علت اصلی مرگ ناگهانی قلبی در ایالات متحده هست ند سالیانه موجب 400/000 مرگ می شوند . فیبریلاسیون دهلیزی شایع ترین شکل آریتمی در آمریکاست که تقریباً ۵ / ۲ میلیون نفر به آن مبتلا هستند .
  فیبریلاسیون دهلیزی شایعترین ریتم غیر طبیعی در افراد مسن می باشد . آریتمی ها در اثر اختلال سیستم هدایت الکتریکی طبیعی قلب و بیماریهای قلبی ایجاد می شوند . بطور طبیعی، چهار حفره قلب ( دو دهلیز دو بطن ) به صورت کاملاً اختصاصی و هماهنگ منقبض می شوند :
▪ سیگنالی که به قلب می رسد تا بصورت هماهنگ منقبض شود یک ایمپالس الکتریکی است که از گره سینوسی – دهلیزی شروع می شود که در واقع باتری طبیعی بدن می باشد .
▪ سیگنال، گره سینوس – دهلیزی را ترک کرده و در طول دو دهلیز حرکت می کند و آنها را تحریک می کند تا منقبض شوند . سپس، سیگنال در طول گره دیگری ( گره دهلیزی بطنی ) حرکت می کند و در نهایت از بطنها گذشته آنها را تحریک می کند تا بصورت هماهنگ منقبض شوند . اختلال در هر جای این سیستم هدایتی می تواند روی دهد و آریتمی های مختلفی ایجاد می کند . اختلال در عضله قلب نیز می تواند وجود داشته باشد که باعث می شود تا به سیگنال بصورت متفاوتی پاسخ دهد یا موجب انقباض بطنها بصورت غیر وابسته و خود مختار شود .
تحت بعضی شرایط تقریباً تمام بافت قلبی قادر به ایجاد ضربان قلب هستند و می توانند به عنوان باتری عمل کنن د
آریتمی زمانی روی می دهد که :
▪ باتری طبیعی قلب ریتم و ضربان غیرطبیعی تولید کند .
▪ مسیر هدایتی طبیعی قطع شده باشد .
▪ قسمت دیگری از قلب بعنوان باتری عمل کند .
▪ بیماری در ماهیچه قلب اجازه می دهد تا الکتریسته در چرخه ای حرکت کند که یک ضربان ریتم سریع و اغلب خطرناکی را تولید نماید .

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی

 خرید دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی

 سایت دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی

 بهترین دانلود پاورپوینت آریتمی های قلبی

آپلود عکس