دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك

دانلود دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك

با کیفیت ترین دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك , دانلود دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك از سیدا , سایت دانلود دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك

دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك

دانلود-مقاله-در-مورد-كتابخانه-هاي-الكترونيكلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 212 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

1
‏كتابخانه‏‌‏هاي الكترونيك
‏ ‏در كشورهاي ديگر
‏ در اين بخش، ابتدا به سير تکويني
2
‏خدمات اطلاعات و كتابخانه اي ‏در چند دهه اخير ونقش آن در پيشرفت و توسعه جوامع ‏ آمريكا و انگليس ‏اشاره گرديده و سپس ‏نمونه ‏هايي ‏ از ‏كتابخانه هاي الكترونيك و روند اجرا ‏در چند کشور مورد بررسي قرار گرفته است.
‏با بررسي تاريخ تمدن بشري مشخص ميشود که کتابخانه ها بخش جداناپذير جامعه متمدن بوده و با نحوه فکري و بافت سازماني جامعه انساني ارتباط نزديک دارد.در گذشته کتابخانه شکلي سنتي داشته و کتابدار همانند يک انبار گردان مسئول نگهداري و ارائه اطلاعات به مراجعين بوده است، با ورود به عصر انفجار اطلاعات و افزايش روزافزون حجم اطلاعات وتکنولوژيهاي جديد، کتابخانه ها بايد از محيط داخلي خود فراتر رفته و روندهاي سياسي، اجتماعي، حقوقي و بازارهاي تکنولوژي اطلاعات را مد نظر داشته باشند.
‏آمريكا: خدمات اطلاعات و كتابخانه اي‏
‏در‏ ‏ويرايش جديد گزارش ساليانه‌ي، بخش ويژه‌ي كتاب خانه‌ي پزشكي قرن 21 اضافه شده است كه مي‌توان آن را از صفحه‌ي‌يك ملاحظه نمود. با افزايش مسؤليت‌هاي كتاب خانه‌ي ملي پزشكي، NLM‏ و براي پياده كردن سيستم‌هاي جديد و بسيار توانمند اطلاعاتي جهت پاسخ دهي به نياز عموم مردم و متخصصين پزشكي، NLM‏ به امكانات و تسهيلات بيشتري نياز دارد . با اين حال، سال مالي 2002 پيشرفت‌هايي را در بسياري از جهات نشان مي‌دهد. براي گزينش تعداد كوچكي از انبوه مقوله‌هاي اجرا شده، چند گاه شما ر در اين گزارش ذكر شده است .
‏در سال جاري تعداد سوابق MEDLINE‏ به 12 ميليون رسيد. در سال 2002، MEDLINE‏ و ساير پايگاه‌هاي داده، از طريق سيستم باز‌يابي PubMed‏، بيش از 500 ميليون بار، مورد باز ديد و جستجو قرار گرفتند.
4
‏خدمات اطلاعاتي مركز ملي اطلاعات بيوتكنولژي، روند توسعه خود را ادامه داد. براي نمونه، بانك اطلاعاتي GenBank‏ از بيش از00/100 گونه‌ي اطلاعاتي تشكيل شده است كه 15 ميليون توالي و بيش از 14 ميليارد زوج اساسي دارد.. اين بانك روزانه مورد بازديد 50 هزار محقق قرار مي‌گيرد.
MEDLINE PIUS.‏ به عنوان‌يكي از منابع جامع و مطمئن اطلاعات پزشكي مطرح است . در سال 2002، نسخه‌ي اسپانيايي آن نيز در دسترس مصرف كنندگان قرار گرفت .
‏در تقسيمات NLM ‏پيشرفت‌هاي مشابه مهّم ديگري نيز وجود داشته است كه برخي از آن‌ها عبارتند از : گسترش تاريخچه‌ها در بخش علوم و Clinical Trial. Gov‏ مركز ليستر هيل (Lister Hill)‏، پاسخ سريع به 11/9 از خدمات اطلاعاتي تخصصي پرسنل و قرار گرفتن اين خدمات روي وب، بهره‌برداري از شبكه جديد و مركز امنيتي نصب شده‌ي اداره‌ي‏ ‏س‏ي‏ستم‌هاي ارتباطات و رايانه‏‌‏اي، ارائه‌ي بيشتر برنامه‌هاي جديد آموزشي داده‏‌‏ورزي زيستي (bioin formatics)‏ و IAIMS‏ با استفاده از برنامه‌هاي موسوم به برنامه‌هاي برون سازماني (Extramural) ‏ موفقيت‌هايي مذكور و بسياري ديگر از كاميابي‌هايي كه در اين گزارش تشريح شده‏‌‏اند نتيجه‌ي فعاليت‌هاي اختصاصي پرسنل مجرب و متخصص و هم چنين‌ياري و هم فكري كادر با استعداد مشاورين و راي‏‌‏زنان NLM‏ بوده است . مشاركت همه كاربران سبب شده است كه اين مؤسسه در سراسر جهان به عنوان‌يكي از منابع كارا‏ ‏و قابل اعتماد اطلاعات زيست‌پزشكي ( Biomedical )‏ در كليه‏‌‏ي اشكال خود شهره گردد.
NLM‏: ‏كتابخان‏ه ‏ي پزشكي قرن 21‏
‏سال مالي 2002‌يكي از سال‌هاي محوري براي برنامه‏ ت‏وسعه‌ي امكانات NLM ‏به شمار مي‌آيد . در اين سال قرارداد 35 درصد از طراحي ساختار به شركت بوستوني Pervy Dean Rogors ‏ داده و قرار داد تكميل طرح نهايي نيز بسته شد. مسائلي چون نقش تاريخي
5
NLM‏، به عنوان بزرگ ترين مجموعه‌ي كتاب ها، مجلات و ساير اطلاعات زيست‌پزشكي و مسئوليت بزرگ و جديد آن در زمينه فناوري زيستي، تحقيقات خدمات پزشكي، سلامت مصرف كنندگان و حفظ آن از مهم ترين عواملي هستند كه نياز به گسترش فضا را براي مجموعه‌ها و مراجعان NLM‏ افزون مي‌كند.
‏كنگره‌ي آمريكا در سال مالي 2000 از NLM ‏خواسته است كه براي ساختار ساختمان جديد، مطالعات امكان سنجي را انجام دهد و به اين ترتيب برنامه‌هاي روبه رشد مركز ملي اطلاعات فناوري زيستي ( NCBI)‏ و محدوديت‌هاي فزاينده‌ي فضاي موجود بزرگترين مج‏م‏وعه‌ي پزشكي جهان مورد تاييد كنگره قرار گرفت. در سال مالي 2001، كنگره، منابع مالي را براي فعاليت طراحي مهندسي و ساختاري ‏مجتمع جديد تاسيس كرد. اخيراً، كنگره در گزارش سنا موسوم به تخصيص اعتبار ‏به نيروي كار، خدمات انساني، بهداشت و آموزش و پرورش، بر تسريع گذر از فاز طراحي به مرحله‌ي ساخت تاكيد كرده است:
‏بسياري از بيماري‌هاي خيلي جدي مبناي مولكولي دارند. از آنجايي كه مركز اصلي اطلاعات فناوري زيستي NLM،‏ حجم عظيمي از اطلاعات پوشش داده نشده را، در دهه‌ي گذشته سازمان دهي و تحليل كرده است، لذا اين مركز‌يكي از مناسب ترين اجزاي فرايند تحقيقات به شمار مي‌آيد. كنگره معتقد است كه اگر اين مركز بخواهد در ايفاي نقش عمده‌ي خود در مبارزه با بيماري‌ها نهايت مشاركت را داشته باشد، بايد براي پاسخ گويي به تقاضاي فزاينده ايي كه به آن مي‌رسد به سرعت به تسهيلات و امكانات مورد نظر مجهز شود . كميته، اعتبار لازم براي چنين تسهيلاتي را تامين و اظهار اميد واري كرد كه با تكميل طراحي، به سرعت فاز ساخت آغاز گردد. از همين رو كميته از NIH‏ خواست كه تا تاريخ آوريل 2003 طي گزارشي، ويژگي‌ها و ابعاد تسهيلات جديد و ‏ه‏زين‏ه ‏ي پيش بيني شده را براساس برنامه زماني با خطوط اجرايي سريع براي اين كميته ترسيم كند.

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك

 خرید دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك

 سایت دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك

 بهترین دانلود مقاله در مورد كتابخانه هاي الكترونيك

آپلود عکس