دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی

دانلود ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی

با کیفیت ترین ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی , دانلود ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی از سیدا , سایت دانلود ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی

ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی

ادغام-بهداشت-روان-در-نظام-بهداشتیلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 44 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی
بهداشت روان :
اهداف آموزشي :
در پايان دوره آموزشي انتظار مي رود كه دانشجو بتواند :
بهداشت روان را تعريف نمايد
علل اهميت بهداشت روان را توضيح دهد
سطوح پيشگيري رادر بهداشت روان توضيح دهد
انواع خدمات بهداشت روان را نام ببرد
عوامل موثر در بروز ،تشديد ودوام بيماري هاي رواني را بيان نمايد
جمعیت های آسیب پذیر در بهداشت روان را بيان نمايد
برنامه هاي ادغام يافته در بهداشت روان را نام ببرد
وظايف تيم سلامت در بهداشت روان را بيان نمايد
داروهاي روانپزشكي برنامه پزشك خانواده را نام ببرد
انواع اختلالات روانی و عصبی را توضيح دهد
نحوه تكميل فرمهاي بهداشت روان را بيان نمايد
تعريف بهداشت روان
بهداشت روان علمی است برای بهتر زیستن و رفاه اجتماع که تمام زوایای زندگی از اولین لحظات حیات جنینی تا مرگ اعم از زندگی داخل رحمی، نوزادی، کودکی تا نوجوانی، بزرگسالی و پیری را در بر می گیرد.
تعريف WHO از بهداشت روان عبارت است از :
قابليت ارتباط موزون و هماهنگ با ديگران ، تغيير واصلاح محيط فردي واجتماعي وحل تضادها وتمايلات شخصي به طور منطقي ،عادلانه ومناسب .
نتيجه آن كه مفهوم بهداشت رواني عبارت خواهد بود از تامين رشد و سلامت رواني فردي واجتماعي ، پيشگيري از ابتلا به اختلال رواني ، درمان مناسب وبازتواني آن .
فردی دارای سلامت روانی است که می تواند فعالیت روزمره خود را به خوبی انجام دهد ، با افراد خانواده و اجتماع ارتباط و سازگاری مناسبی داشته باشد ، از زندگی روزمره لذت ببرد و بیماری روانی نداشته باشد.
اهميت اختلالات رواني
در جهان شيوع در تمام عمر اختلالات رواني بيش از 25 درصد و شيوع اين اختلالات در هر مقطع زماني حدود 10 درصد در جمعيت بالغ تخمين زده مي شود.
در ايران، شيوع تمام عمر اختلال هاي رواني در جمعيت بالاي پانزده سال كشور حدود 21درصد برآورد مي شود كه در اين ميان اختلالات خلقي و اضطرابي بيشترين شيوع را دارد. شيوع در هر مقطع زماني بيش از 10 درصد است. (مردان 14/9%، زنان 25/9%)
حدود يك ميليون عدم قبولي در كنكور در هر سال، وجود بيش از 100 هزار زنداني ، بيش از دو ميليون معتاد و تغييرات الگوي مصرف مواد، شيوع بالاتر از 6 در صدهزار خودكشي ، حدود 3 ميليون بيكار ، قرار داشتن حدود 14 درصد از جمعيت زير خط فقر مطلق، آمار 4 در صد هزار دختران فراري ، نسبت 10 درصدي موارد طلاق به ازدواج، شيوع 30 درصد همسرآزاري و كودك آزاري فيزيكي و وجود 600 هزار كودك شاغل و همين ميزان كودك خياباني از شواهد بارز اهميت و ضرورت توجه به نياز هاي بهداشت روان گروه هاي خاص است.
يكي از مهمترين علل اهميت بهداشت روان شيوع بالا و ناتوان كنندگي بسيار شديد و طولاني اين اختلالات مي باشد.
طبق آمار سازمان جهاني بهداشت در سال2001 ، 33% از عمر سپري شده با ناتواني به دليل بيماريهاي عصبي- روانپزشكي است و 4 مورد از 6 علت اصلي سالهاي سپري شده عمر با ناتواني به همين دليل بوده است.
در سال 2000، افسردگی رتبه چهارم بار ناشي از بيماريها را در هر دو جنس و در تمام سنين به خود اختصاص داده است. در حال حاضر رتبه دوم را در سنين 44 – 15 سالگي در هر دو جنس به خود اختصاص داده است.
از اين رو راههاي موثر ارتقاي بهداشت روان , پيشگيري از بيماريهاي رواني ، درمان بيماران رواني ، بازپروري و كمك به بازگشت آنها به جامعه داراي اهميت بيشمار است .

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی

 خرید ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی

 سایت ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی

 بهترین ادغام بهداشت روان در نظام بهداشتی

آپلود عکس