دسته‌بندی نشده · نوامبر 10, 2021 0

دانلود آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن

دانلود آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن

با کیفیت ترین آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن , دانلود آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن از سیدا , سایت دانلود آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن

آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن

آثار-زیان-بار-پدیده-گرد-و-غبار-و-راه-های-مقابله-با-پیامدهای-منفی-آنلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 14 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 
 

بسم لله الرحمن ارحیم
آثار زیانبار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن
حوزه فعالیت موسسه آینده نگاران زمین سبز
فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در بخش‌ها و حوزه‌های متعدد می‌تواند به ارتقای سطوح مختلف فرهنگی جامعه کمک کند. بحث محیط زیست و آلودگی‌های زیست محیطی از جمله پدیده گرد و غبار از مسائل مهم جوامع امروزی است که به دلیل خشکسالی و کم بارشی در سال های اخیر، تغییر در رژیم هیدرولوژیکی منطقه با احداث سدها، کانال های انحرافی، تغییر الگوی مصرف، تغییر الگوی کشت و تغییرات اقلیم و رخداد جنگ عراق آثار سوء این پدیده را افزایش داده است . در این بخش نقش زنان به عنوان مدیر خانه و خانواده که در تربیت و آموزش فرزندان که نسل آینده به شمار می‌آیند؛ بسیار مهم است. به همین دلیل موسسه آینده نگاران زمین سبز این امر را سرآمد فعالیت‌هایش قرار داده تا با فرهنگ‌سازی و آموزش فرهنگ درست شهروندی به بهبود وضعیت محیط زیست کمک کرده و نیز برای آینده کشور فرزندانی آشنا به اصول و مراتب شهروندی تربیت کند.
مقدمه
طبيعت و محيط زيست بخشى از امانت الهى است كه در طول تاريخ، زنان نقشى مسئولانه‏تر در حفظ و حراست آن داشته‏اند. انتقال فرهنگ و دانش زيست‏محيطى به نسل‏هاى آينده توسط زنان صورت مى‏گيرد. پرورش و تربيت فرزندان بر عهده زنان است و كودكان از زمان تولد، شيوه زندگى و ارتباط با محيط را از مادر مى‏آموزند. زنان ابتدا بايد اهميت موضوع و شدت بحران محيط زيست را درك كنند تا بتوانند آگاهى لازم را به افراد خانواده خود و گروه هايى كه در آن ها عضويت دارند انتقال دهند. چنانچه فرهنگ زيست‏محيطى در مادران رسوخ كند، مى‏توانند اين ميراث ارزشمند را به فرزندان منتقل كنند. انتقال فرهنگ مناسبِ زيست‏محيطى علاوه بر فطرت و غريزه شخصى زنان، بستر و ابزار مناسب مى‏طلبد كه مى‏بايستى در اختيارشان قرار گيرد.
زنان به دليل نقش مديريتى كه در خانه بر عهده دارند، برنامه‏ريزان خوبى براى اصلاح و حفظ محيط زيست خانه و محله مى‏باشند .
بنابراین هدف اصلی آموزش زنان در این زمینه حفظ محیط زیست، ایجاد انگیزه کافی و توانمند ساختن آنان برای آموزش راه های مبارزه با گرد و غبار و حل مسائلی است که سلامت او، خانواده و جامعه را به چالش می کشد. توانمندسازی زنان در جهت جلب مشارکت آن ها برای حل این مساله به معنی توانمند کردن جامعه است كه اين کتابچه عهده دار آن است.
.
اهمیت هوای پاک
هوا يكي از پنج عنصر ضروري (هوا، آب، غذا، گرما و نور) براي ادامه حيات انسان است. هر فرد روزانه نزديك 22000بار تنفس مي‌كند و تقريباْ به 15 كيلوگرم هوا در روز نياز دارد. معمولاْ انسان مي‌تواند به مدت 5 هفته بدون غذا و مدت 5 روز بدون آب زنده بماند، اما نمي‌تواند بدون هوا حتي 5 دقيقه زنده بماند.
تعریف آلودگی هوا
آلودگی هوا یعنی حضور یک، چند و یا مخلوطی از آلوده کننده هاي مختلف در هواي آزاد، به اندازه اي است که براي انسان مضر بوده و یا موجب زیان رساندن به حیوانات، گیاهان و اموال شود.

 

دانلود فایل

پشتیبانی اول پیامک تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

 پکیج آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن

 خرید آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن

 سایت آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن

 بهترین آثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آن

آپلود عکس